Wyłącz preloader

Nowe Zgierskie Centrum Seniora

Drogie Seniorki i Seniorzy.

Szanowni Państwo,

Sięgnijmy pamięcią kilka lat wstecz, kiedy to 21 marca 2016 r. rozpoczęliśmy wspólne działanie na rzecz seniorów w naszym mieście.

Mogliśmy z uśmiechem na twarzy wyruszyć wspólną drogą, ponieważ ówczesny i zarazem obecny Prezydenta Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski bardzo mocno stawiał i stawia na politykę senioralną. W Zgierzu, jako w jednym z pierwszych miast, na tak szeroką skalę rozpoczęła się integracja grup senioralnych 60 +.

Od tych kilku lat prowadzone są działania społeczne, kulturalne, sportowe, integracyjne. Ta obrana droga łamie stereotyp ludzi starszych, gdzie do niedawna ich potrzeby i aktywności były spychane na margines. Dzięki polityce senioralnej prowadzonej w naszym mieście, każdego dnia ten obraz się zmienia. Powstanie Zgierskiego Centrum Seniora przy ul. Narutowicza jest dopełnieniem tych kilkuletnich działań, taka wspólna przestrzeń będzie tworzona dla ale przede wszystkim z Seniorami.

Wielokrotnie Seniorzy mówili o takim miejscu, a Prezydent wielokrotnie podkreślał, że takie miejsce powstanie, teraz przyszedł czas na dotrzymanie słowa i jego realizację.

Dzięki skutecznemu pozyskaniu środków zewnętrznych marzenie naszej starszej młodzieży w zakresie ich miejsca integracji niebawem stanie się faktem.

Motywacją do dalszej pracy zarówno Prezydenta jak i Jego zespołu ZCS – otwartego, serdecznego, burzącego wizerunek niedostępnego urzędnika - jest to, że nasi Seniorzy udowadniają nam, że nie ważna jest metryka, nadal chcą się rozwijać, żyć aktywnie i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Zobaczyć radość w oczach Drogich Seniorów, usłyszeć ciepłe słowo - bezcenne.

Kochani, trzymajmy kciuki za powodzenie realizacji tej inwestycji, byśmy jak najszybciej mogli wypić tam wspólną kawkę i jak zawsze serdecznie porozmawiać.


Udostępnij:

Komentarze